2017 жылдың 1 шілде күні «Тау» демалыс базасы ауданында 400 метрге тігінен жүгіруден жарыс өтеді. «400 метрге тігінен жүгіру» - бұл тауға 400 метрге жүгіру. Тассаның орташа еңісі – 45 градус.
Жарысқа дәрігердің спортпен шұғылдануға қарсы емес екендігін растайтын анықтамасы бар барлық ниет білдірушілер қатыса алады.Әрбір қатысушы өзімен бірге жарысқа қатысушы үшін дәрігердің рұқсаттамасымен келуі керек.Жарыс жекелей есепте келесі жас аралығында өткізіледі:
Ерлер: 14 жасқа дейін, 35 жасқа дейін,(кәсіпқой және әуесқой), +35 жас (кәсіпқой және әуесқой);
Әйелдер:14 жасқа дейін, 35 жасқа дейін, (кәсіпқой және әуесқой), +35 жас (кәсіпқой және әуесқой);
Барлық қатысушылар алдын-ала іріктеу қашықтығына жүгіріп өтеді. Әрбір іріктеу кезеңінде 10 ер адамға дейін болады. Барлық қатысушылар жүгіру кезінде нөмір бекітілген теркөйлекпен тұруы қажет. Жүгіру кезінде қатысушылар арасында байланыс әрекеттері, басқа қатысушыларға кедергі келтіруге болмайды және жүгіру қашықтығын басқа адамға жүгіріп өтуге болмайды. Сондай-ақ тікенекті, футболдық, т.с.с. аяқ-киімдер киуге тиым салынады.
Жарыс бағдарламасы:
1 шіолде 2017 жыл
8:00 – 8:40 – қатысушыларды тіркеу және нөмір беру;
8:40 – 9:00 – жүгіру қашықтығын қарау;
9:00 – 9:40 – ерлер мен әйелдер арасында іріктеу кезеңі;
9:40 – 10:00 – ерлер мен әйелдердің ақтық кезеңі;
10:00 – марапаттау рәсімі.