Ақтөбеде жаңа автобустар мен "AktobeBUS" мобильді қосымшасы таныстырылды

12-ші шағын ауданындағы тұрақ алаңында өңір басшысы Б. Сапарбаевтың қатысуымен жаңа автобустар мен "AktobeBUS" мобильді қосымшасы таныстырылды.
Ақтөбе қаласының әкімі І. Испанов баяндағандай, Ақтөбе қалалық әкімдігімен ақылды қала "Ел айна" тұжырымдамасы қабылданды.
Қалалық қоғамдық көліктің жұмысын жақсарту, жолаушылар тасымалының сапасын және қауіпсіздікті арттыру, азаматтардың шағымдарының алдын-алу мақсатында, ең маңызды бағыттарының бірі - "Ақылды көлік жүйесі" тұжырымдамасы болып табылады.
Қоғамдық көлік жұмысындағы және көлік инфрақұрылымы жұмыс істеуінің бар проблемаларды кезең-кезеңмен шешуге қарастырылған және қала әкімдігімен жолаушылар тасымалының жұмысын жақсарту кешенді жоспары әзірленді.
Ақтөбеде жолаушыларды тасымалдау басқармасының орталығы құрылып, жұмыс істейді, ЖШС «ЖАК(ПАТП)» және ЖШС «Автопарк» барлық автобустары GPS-навигация жүйесімен жабдықталған, аялдама қалташаларын және аялдама павильондарын жайластыруы жүргізіледі, жолдарды жөндеу, бейнекамералар орнату жұмысын әрі қарай жалғастыру жоспарлануда, ақылды бағдаршамдар, қолма-қол ақшасыз ақы төлеу жүйесін кіріспе және т. б. жұмыстары жүргізілуде.
Бүгін Ақтөбе қаласының әкімдігімен сатып алынған қазіргі заманғы автобустардың және оларды "Ақтөбе қаласының Жолаушылар автокөлік кәсіпорнына" ЖШС-на пайдалануға беру салтанатты тұсаукесері өтті. Белгілі болғандай, «ЖАК» ЖШС-ның қалалық әкімдігі құрылтайшысы болып табылады. 40 автобус бюджеттік қаражатынан 1,2 млрд теңгеге сатып алынды.
Облыс әкімі ЖШС «ЖАК» жүргізушілеріне ЛиАЗ 525660 жаңа автобустардың кілттерін тапсырды. Қазірдің өзінде автобустар GPS-навигация жүйесімен жабдықталған. Сонымен қатар, «Ақтөбе» футбол клубын қолдау мақсатында жаңа автобустарда «Ақтөбе» баскетбол клубының логотиптері орналастырылған.
Бүгін қала жолдарына №46 (12 автобус),№48 (12 автобус),№ 8 (12 автобус), №32- (1автобус) маршруттар бойынша 38 жаңа автобустар шығады, қалғандары резервте тұр.
Таныстыру барысында, «ҚМГ-Өнімдері» АҚ-мен келісімге сәйкес ЖШС «ЖАК» аумағында газ құю станциялары құрылысы жүргізілуі туралы айтылды. Ағымдығы жылы қараша айына оны пайдалануға беру жоспарланып отыр. Осы мерзімде Ақтөбе қаласы Қазақстанның даму Банкімен бірлесіп, 100-ден астам автобусты сатып алуды жоспарлап отыр.
Сондай-ақ, бүгін «AktobeBUS» мобильдік қосымшасы да таныстырылды. Бұл мобильдік қосымша қала тұрғындарына және қала қонақтарына онлайн режимде жолаушылар көлігін қадағалауға және қажетті бағыт таңдауды мүмкіндік береді.
«AktobeBUS» мобильдік қосымшасы Ақтөбе қаласының әкімдігімен ағымдағы жылдың қаңтар айынан бастап қолға алынды. Мысалы, автобус қайда келе жатқанын көруге, аялдамаға келу уақытын көруге мүмкіндік береді, сонымен бірге А нүктесінен В нүктеге маршрут салу функциясы бар.
«AktobeBUS» мобильдік қосымшасында шағымдар мен ұсыныстарға арналған бөлім бар, сонымен қатар жолаушылар тасымалының және қызмет көрсету сапасын жақсартуға мүмкіндік береді.
Бүгінгі күні, бұл қосымша «AppStore» және «PlayMarket» қызметтерінде қол жетімді болып табылады.